Nézzünk három tényt.
1., Vona Gábor iráni választási megfigyelőket szeretne hívni Magyarországra 2010-ben, mert nem bízik a választások tisztaságában. (forrás: jobbik.hu) A weboldal egy Magyar Hírlapos interjút idéz, amelyben nagyon kimért válasz hangzik el a kérdésre. Nézzük:
– Iráni választási megfigyelők meghívásáról is beszélt a 2010-es választásokra. Nem bízik a szavazás tisztaságában?
– A külföldi jelenlétre azért van szükség, mert úgy véljük, hogy el kell venni a kormány és az általa a választások lebonyolításával megbízott személyek kedvét a tisztátalanságoktól.
A hírről a Blikk a következőképpen számolt be: „(Vona Gábor) elmondta, hogy a 2010-ben esedékes parlamenti választásokra Mahmúd Ahmadinezsád iráni elnöktől kér megfigyelőket. Mint fogalmazott: ha majd az iráni forradalmi gárda tagjai cirkálnak a fővárosban, meglátjuk, hogy ki meri eltüntetni a Jobbik hirdetményeit." Ez tavaly volt. Azóta már kiderült: Irán nem a minden gyanú nélküli választásokról híres, ha valakinek lettek volna még illúziói.
Bennem két kérdés merült fel kapásból: Mivel lehet rávenni az iráni forradalmi gárdát, hogy választási felügyelőként választási plakátokra vigyázzon? Ha pedig valaki eltünteti a Jobbik plakátjait („hirdetményeit"), milyen eszközökkel élhet egy iráni forradalmi gárda azon kívül, hogy bejelentést tesz a magyar rendőrségnél?
Van viszont egy ennél is lényegesebb kérdés: Miért éri meg az iráni gárdát idehívni, ha van saját (feloszlatott, újjáalakult, de létező) magyar gárda, amelynek tagjait a Jobbik megkötés nélkül delegálhatja választási bizottságokba, szavazatszámláló körökbe, vagy megkérheti őket arra, hogy ugyan, nézzenek már rá a plakátokra időnként? Főleg, hogy létszámban mindenképpen a magyar gárda tűnik többnek, ráadásul a Jobbik-szimpatizánsok - gárdán belül és kívül - szintén mobilizálhatónak tűnnek. A hír tavaly (2008) októberi.
2., Lázár György egy hosszú cikket írt az Élet és Irodalomba. A cikk most, számunkra releváns állításai dióhéjban a következőek:
- A Baath párt propagandistája, Tárik Aziz azt találta ki, hogy a szélsőbal számára vonzó antiimperialista és a szélsőjobb számára vonzó anticionista összefogása alapján megkeresi az európai radikális pártokat, Magyarországon a Munkáspártot és két kisebb, mára jelentéktelen szélsőjobboldali pártot. Ez nem meglepő, a Baath gyakran tesz kísérletet embervásárlásra olajpénzből
- Vona 2003-ban részt vett a Baath jemeni „anticionista és antiimperialista” konferenciáján, egyedüliként képviselve Magyarországot, a Jobbik nevében
- Vonát személyesen ajánlották a Baath-barát konferencia meghívott listájára
Lázár György nevére nincs találat a Jobbik oldalán a cikk keletkezésekor. Pedig egy esetben az Élet és Irodalom egy másik szerzőjének, Megyesi Gusztávnak 2008. november 7-én megjelent cikkére Morvai Krisztina már öt nappal később reagált (itt olvasható). A Lázár-írással kapcsolatban a viszont semmilyen önálló utalást, cikket nem találtunk, pedig a később említett Hunhír írást lehozzák. Miért nincs tisztességes cáfolat Lázár írására a Jobbik részéről?
Lázár György nevére máshol is rákerestem. A Jobbikról pozitívan szóló radikális és szélsőséges média néhol megemlékezik a cikkről, azonban sehol sem igyekszik az írás tartalmát cáfolni. A Hunhír ugyan lezsidózza (és bértollnokozza a szerzőt), de nem cáfolja a vádakat. A Kuruc info hallgat az esetről. A Barikád szintén. Pedig a Jobbik és a szélsőséges média más esetekben előszeretettel szólal meg akkor, ha vélt, vagy valós sérelem éri a pártot.
3., A Jobbik 2009-ben 3 EP-mandátumot szerzett. Összeállt a parlament, a kérdés jogos, milyen bizottságokban foglalnak helyet a Jobbikos képviselők. A Barikád ezt írja, Morvai Krisztinát idézve:
Az az öröm és megtiszteltetés ért, hogy beválasztottak az Európai Parlamentnek az Amerikai Egyesült Államokkal fenntartott kapcsolataiért felelős 52 tagú küldöttségébe. E kiemelkedő jelentőségű delegációnak rajtam kívül egyetlen magyar teljes jogú tagja van, Szájer József. Póttagként pedig egy számomra szintén nagyon fontos küldetést kaptam: a Palesztin delegáció tagja lettem A Jobbik delegáció másik két tagja is fontos delegációkba került: Balczó Zoltán az Arab félsziget EP küldöttség teljes jogú tagja lett, s póttagként pedig az Oroszország és az Európai Parlament közötti kapcsolatok ápolásához fog tudni hozzájárulni. Szegedi Csanád delegációja talán a leghosszabb nevet viseli: az EU Kazahsztánnal, Kirgizisztánnal, Üzbegisztánnal, Tadzsikisztánnal, Türkmenisztánnal, és Mongóliával fenntartott kapcsolatait koordináló küldöttség.
Természetesen érthető, ha egy új párt külügyi kapcsolatok vonalán tevékenykedik, de a három Jobbikos képviselő egyértelműen arab (és volt szovjet) államokkal dolgozó küldöttség tagja lett.
*
Eddig a mindenki számára elérhető publikus információkból álló tények.
Valószínűleg szélsőséges (radikális) híroldalak most is ránk sütik a nemzetellenes, a felforgató és természetesen az elmaradhatatlan és következetesen rosszul használt cionista jelzőt, csupán azért, mert a fenti tényeket összeszedtük. Esetleg le is leszünk zsidózva, vagy valami ilyesmi.
Pedig nem célunk a Jobbik lejáratása, csupán néhány lényeges kérdésre keressük a választ. Vagy egyértelmű cáfolatot várunk. Szeretnénk tudni, hogy milyen kapcsolatban áll a Jobbik vezetése a totalitárius, emberi jogokat sárba tipró Iránnal. Szeretnénk, ha azok, akik Magyarország jelenleg harmadik legnagyobb pártjára szavaznak, annak biztos tudatában tehetnék ezt, hogy nem egy Baath által pénzelt klubra szavaznak. Reméljük, hogy az ,,anticionizmus" jelszava nem egy új befolyási zónát szándékozik előkészíteni. Megnyugtató válaszokat szeretnénk.