Caracalla
I 2010.05.02. 13:00
Még meg sem alakult a kormány, alig értek véget a választások, de már elkezdődött az újabb kampány. Szépen lassan egyre több szervezet, középpárt, bukott káder akarja megmondani, hogy mire is kapott felhatalmazást a Fidesz, hogy mi is a demokrácia, miközben - micsoda meglepetés! - valódi demokratikus felhatalmazást a cselekvésre, ráadásul egy rendkívül széleskörű cselekvésre csak és kizárólag a Fidesznek adtak a választók.
Ha szerencsénk van, akkor a ballib univerzalizmus utolsó pillanatait éljük. Az utolsó írásait látjuk, megszólalásait halljuk annak a korszaknak, amely a saját értékrendszerét, fogalomkészletét a teljes társadalomra akarja rákényszeríteni, jól tudva, hogy a kifejezésmód, a beszédkészlet alapvetően befolyásolja egy-egy kérdés megvitatását. Reményünk van arra, hogy a jövőben jogunk lesz megkérdőjelezni a balliberális felfogást, amely egyes csoportoknak bármit megenged, másoknak semmit.
Az alapképlet gondolom mindenkinek ismerős: én vagyok x.y., ballib mindenttudó, és én azt mondom, hogy a z az igazán demokratikus megoldás. Aki ezzel nem ért egyet, az tehát nem demokrata, hanem fasiszta. Barna veszély, túlhatalom, csuhajja.
Egyelőre azonban azt látjuk, hogy különböző hangos érdekcsoportok olyasmit kérnek számon a Fideszen, amire semmi joguk nincsen sem morálisan, sem politikailag, sem jogilag. Szép példája ennek Boda Zsolt írása, amelyben egyenesen demokráciavizsgának nevezi, hogy újraválasztja-e Sólyom Lászlót az elnöki székbe a Fidesz.
Nem kell túl sok gógyi annak belátásához, hogy Boda képtelenségeket beszél. A hideg kiráz tőle, hogy a képernyőn joviális, ámde különböző kétes alakokkal gond nélkül együtt olimpiázó Schmitt Pál, vagy az MTA elkúrtságán semmit nem segítő (bár az MTA rendszerváltás óta legjobb kezdeményezését, a Mindentudás Egyetemét elindító) Vizi Elek Szilveszter legyen a magyar köztársaság elnöke, de akár tetszik akár nem, a Fidesz erre is megkapta a felhatalmazást. A Védegyletnek meg egyetlen képviselője sincsen az Országgyűlésben. A Fidesznek ezzel szemben alkotmányos felhatalmazása van arra, hogy kisebb jogszabálymódosítások után akár egy aranyhörcsögöt is megválasszon köztársasági elnöknek. Tetszettek volna választást nyerni!
Ennél egy fokkal szórakoztatóbb, amikor Lendvai Ildikó próbálja meg kioktati demokráciából a Fideszre szavazókat. Lendvai karrierje során többször gondolkodott mások helyett (pl. kitalálta, hogy nekik mit kell és mit nem kell olvasni), és ilyen tapasztalatok mentén nem csoda, hogy a cenzorasszony azt gondolja, hogy a Fidesz választói maguktól nem tudják, hogy mit akarnak.
Lendvai előre retteg, hogy a Fidesz mihez kezd a kétharmaddal, bár még semmit sem csinált. Persze számukra ez a szituáció nem ismeretlen: Lenin elvtárs előtt pattog a labda, és félve nézi az óvodáscsoport, hogy most mi fog történni.
A helyzet azonban az, hogy Lendvai még mindig nem érti. Nem csak arról van szó, hogy de, a Fidesznek bizony arra is felhatalmazása van, hogy átalakítsa a teljes közjogi rendszert - bár reálisan csak a nemzetközi szerződések és az Uniós jog keretei között tud mozogni - hiszen ez még mindig csak a történet fele. Ugyanis a Fidesznek az is feladata, hogy a becsületes emberek értékalapú közössége által elkövetett tetteket kivizsgálja, és a jogállami követelmények szerint bíróság elé vigye. Legyen szó akár Lendvai munkahelyteremtési kísérleteiről, akár másokról.
Emellett azonban a Fidesznek az is joga, hogy neki tetsző köztársasági elnököt, ÁSZ elnököt, stb. válasszon. Hogy a felesleges semmittevő háttérintézményeket, eredményt nem produkáló irodaházakat megszüntesse, hogy eltávolítsa az MSZP által beépített és beültetett hülyéket, alkalmatlanokat és erkölcsteleneket, gátlástalanokat. Hogy határozott világnézeti felfogással rendelkező alkotmánybírákat válasszon, akik nem a 'jogok kötelezettségek nélkül' egyoldalú ballib doktrínát vallják. HA ez nem ízlik; hja hát tetszettek volna választást nyerni!
Amit a Fidesznek nem lehet: megijedni, visszavonulni, megpróbálni kibekkelni. Nem valószínű, hogy ha elszúrják, akkor a közeljövőben hasonló demokratikus felhatalmazást kapnának; nekünk, itt normálisan élni akaróknak meg rohamosan fogynak a politikai opcióink.
A kép a Wikipediaról származik.