dobray
I 2009.06.07. 19:49
Sorozatos telefonos kampánycsendsértések történtek a szavazás során. Hol egy, hol négy, de leginkább három párt nevében hívogatta az automata a választópolgárokat. Kinek jó ez?
Mindenesetre két közlemény már megjelent a témában. Imhol:
Tisztelt címzett! Tisztelt szerkesztőség!
A Jobbik Magyarországért Mozgalom országos kampányfőnökeként hivatalosan tájékoztatom arról, hogy 2009. június 7-én az EP választás délelőttjén, eddig ismeretlen személyek országos telefonos kampányba kezdtek olyan üzenetekkel, miszerint az emberek a Jobbikra és Morvai Krisztinára szavazzanak. A vonalas készülékekre érkezett telefonhívások során gépi hang szólal meg, s van olyan verziója a hívásoknak, melyben egyszerre szólítanak fel a Fidesz és a Jobbik listájának támogatására. A Jobbik Magyarországért Mozgalom országos kampányfőnökeként kijelentem, hogy nem a Jobbik rendelte meg ezt az országos mozgósítást, sőt elhatárolódunk ettől az akciótól. A Jobbik előre közleményben kijelentette, hogy tiszteletben tartja majd a kampánycsendet. Elsőre úgy értékeljük a helyzetet, hogy a Jobbikot ezzel az akcióval a kampánycsend megsértésének gyanújába kívánják keverni. Pártunk jogászai már dolgoznak a Jobbik által megtenni kívánt jogi lépések kidolgozásán. A Jobbik nevében hivatalosan (telefonon és e-mailen) már délelőtt tájékoztattam az összes listát állító párt kampányfőnökét vagy sajtóosztályát a kialakult helyzetről, a közleményben leírtakkal egyező tartalommal.
Továbbá:
Az MSZP retteg a hatalom elvesztésétől, retteg attól, hogy az emberek egyértelműen, határozottan és egységesen azt mondják: elég a Gyurcsány-Bajnai-korszakból. Az egész ország területéről érkezett bejelentések alapján világossá vált, hogy az MSZP a szavazás napján is törvénysértő módon akarja manipulálni az emberek akaratát és a választás végeredményét. Az MSZP országos telefonos kampányt folytat ma délelőtt óta: több különböző automata hívásban az MSZP-re való szavazásra és koalíciós partnerének támogatására buzdít, valamint a Fidesz és a szélsőséges erők összemosásával provokál. A Fidesz a helyi választási bizottságokhoz, valmint az Országos Választási Bizottsághoz fordult a súlyos törvénysértés miatt, és feljelentést tett a Rendőrségen. Ugyanakkor határozottan felszólítottuk a Magyar Telekomot, hogy ne forgalmazza a törvénysértő telefonhívásokat. Nem tűrjük, hogy az MSZP tovább rombolja az emberek demokráciába és demokratikus választásokba vetett hitét.
Szijjártó Péter,
a Fidesz elnöki stábjának vezetője
Végül:
"Az kiabál, akinek a háza ég" - fogalmazott azzal kapcsolatban, hogy a Fidesz elnöki stábjának vezetője szerint az MSZP országos telefonos kampányt folytatott vasárnap délelőtt óta. Nyakó István elmondta, azt tapasztalják, hogy éppen a Fidesz az, amely ezt a törvénysértést minden megyében elkövette. Hozzátette: már Pécsett is találkoztak ezzel a módszerrel. Közölte, hogy a területi választási bizottságokhoz fordultak ez ügyben. Az MSZP szóvivője utalt Orbán Viktornak, a Fidesz elnökének korábbi szavaira, aki egy kampánygyűlésen a kampánycsend megsértésére buzdította a Fidesz aktivistáit, és azt mondta, hogy a jogászok majd elrendezik, "oszt, jó napot". Továbbá voltak olyan hívások, amelyek azt közölték, hogy már csak pár szavazat szükséges az SZDSZ-nek.
A Fidesz biztos nem fog olyan telefonhívást kezdeményezni, amiben egyszerre buzdítják a Jobbikra és a Fideszre való szavazásra az állampolgárokat. Főleg azért, mert amúgyis nyeri a versenyt, nincs szüksége rá. De miért tenne ilyet az MSZP úgy, hogy közben a saját pártját is reklámoztatja? Elterelő hadművelet? Mintha mindet a Fidesz csinálná? Az SZDSZ-es olyan gyenge kísérlet, hogy az akár még tényleg SZDSZ-es is lehet. Ki sért kampánycsendet? Mindenki? A Jobbik? Az MSZP? A Fidesz? Vagy valamelyikük? Lehet így még szavazókat szerezni? Szerintem nem. Mi értelme egyáltalán a kampánycsendnek? Esetleg van valaki, aki az egészet érvénytelenre szeretné kihozni? Szerintem nincs: nagy blama volna ez Európában.
(Első elemzésünk az EP-választás eredményéről itt olvasható.)
Ajánljuk:
Európa, Európa
Lehet más az SZDSZ?
Miről döntünk június 7-én?
A polgári középerők kísértete
"Az a kiábrándult, aki az SZDSZ-re szavaz, annyira nem is lehet kiábrándult" - Lehet Más a Politika