Európai gyakorlat: büntessünk-e volt miniszterelnököt?
dobray I 2011.09.23. 09:02
A fideszes leszámolást emlegeti Gyurcsány Ferenc, a mellette kiálló baloldali publicisták pedig a Fidesz által szerintük befolyásolt igazságszolgáltatást emlegetik, mint magyarázatot arra, hogy miért is nem tetszik nekik az elképzelés, hogy majd a bíróság eldönti, bűnös-e Gyurcsány Ferenc, vagy sem. Volt kormányfők bíróság elé állítása gyanús ügyletekért bevett európai gyakorlat. Gazdaságpolitikáért büntetőjogi felelősséget nyakába varrni, az nem az.
Jogi felelősségről akkor lehet szó, ha az akkori jogszabályokat megsértő döntések vezettek az adósság növekedéséhez, ehhez azonban bizonyítani kell a szándékosságot vagy a gondatlanságot, ami aligha lesz egyszerű (még ha az őszödi beszédben Gyurcsány valóban tesz is beismerés-gyanús kijelentéseket: „Meg lehet magyarázni, nyilvánvalóan végig hazudtuk az utolsó másfél-két évet. Teljesen világos volt, hogy amit mondunk, az nem igaz. Annyival vagyunk túl az ország lehetőségein, hogy azt, mi azt nem tudtuk korábban elképzelni, hogy ezt a Magyar Szocialista Párt és a liberálisok közös kormányzása valaha is megteszi.”). De ha mindenképpen ezt erőltetjük, akkor óhatatlanul felmerül a kérdés, hogy bűnrészes-e az adott időszak ellenzéke, aki egyrészt megszavazta az egyik fő államadósság-generátort, az első száznapos programot, másrészt nem azt mondta, hogy ne legyen 13. havi nyugdíj, hanem azt hogy legyen 14. havi is (miközben persze az államadósság növekedését is kritizálta). Ugyanígy felmerül az az önkormányzataikat reménytelenül eladósító vezetők, például az esztergomi Meggyes Tamás felelőssége, hiszen az önkormányzati adósság is része az államháztartás adósságának.
A bejegyzés trackback címe:
Trackbackek, pingbackek:
Trackback: Világforradalom után - Demokráciák az információ korában 2011.10.27. 21:02:32
Trackback: Büntessünk-e volt miniszterelnököt? 2011.09.23. 11:00:01
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
nevetőharmadik 2011.09.23. 09:47:14
Az megint külön vicces ugyanakkor, hogy mindazt, amivel most a Fidesz Gyurcsányt vádolja, a mostani kormány még sokkal nyilvánvalóbban csinálja. A bizonyultan rossz gazdasápolitikát, sőt, tudatos szabálysértéseket, amik terhet jelenthetnek majd az országnak (ld.: előtörlesztés-EU-, sőt, magyar szabályok). Nem véletlen mondogatja apám 10 éve, hogy onnan lehet tudni, mit csinál a Fidesz, hogy mivel vádolja éppen a másik oldalt.
Ringlósztár 2011.09.23. 14:55:15
Arról pedig, hogy a fidesz beavatkozik az igazságszolgáltatásba nem nyitnék olyan helyzetben vitát, amikor az országos főügyész fidesz párttag.
tarackos 2011.09.23. 17:14:44
Egyébként persze, számoltassák el. Erről szól a jogállam...
Bruhahahahihihi 2011.09.25. 08:05:42
(Orbán azt mondta: akinek alkalma van megölni az ellenfelét, riválisát, az ne habozzon----Remélem nem fognak habozni a Diktatúra megdöntői!!!
Orbán és bandájának elszámoltatása olyan egyszerű bizonyítható és főbenjáró bűnlista az emberiség és Magyarország ellen, hogy a lámpavasra akasztás a legenyhébb büntetés lesz---a kerékbe törést és karóba húzást és a máglyaégetést is be kell majd vezetni. ( Tömjén,..Harrag(szol),...Polt , Szíjártó, Matolcsy, Lázár, Navrasics, Stump, Balssai, Balog, Gíró Szász,..és a kócosfogú,..kiflizabáló boszorkány:D és a Média boszorkány,...Járai,...stb.)
Steakholder 2011.09.25. 19:19:59
Volt bűn és volt utána bűnhődés is, we’re cool. (Ami persze nem jelenti azt, hogy akár csak az ellenzék vezéreként is neki vissza kellene, vagy lehetne térnie a politikába, viszont azt igen, hogy erről nem Orbán Viktornak, hanem a népnek kell döntenie; az álamfő kedvéért, a zembereknek, és csak nekik.)
Ld. tovább: steakholder.blog.hu
Viktor_Viccnélkül (törölt) 2011.10.04. 01:42:38
@tarackos: Igen, volt ilyen tisztogatás, és helyeslem is, mert túlzott ballib túlsúly volt ezeken a helyeken. Ahogy a multicégek magyar leányvállalatainak igazgatótanácsaiban is sok az MSZP-nek dolgozó alak, az előző két ciklus során jutottak be. Legalább onnan ki kell őket gyomlálni, ahonnan lehet.
A fentieket nem "vak" jobboldaliként mondom, hanem az alapján, ami 2002-2010 között történt. 2002-ben, sőt utána is, én tényleg drukkoltam a baloldali vezetésnek, a lényeg hogy Magyarország fejlődjön. Lop mindkét oldal, de azért egyik tudja a határt az esetek nagy részében. Tehát a lopás célja, hanem esetleg eszköze vagy mellékterméke a kormányzásnak. Az ország csak hobbi volt a Gyurcsány-féléknek (lásd "kurva ország"-"kurva kölök" hasonlat), egyfajta mellék-kihívás. A Fidesznél jó irányt vesznek fel, a válság ellenére jó a gazdaságpolitika lényege:
még ha az Index és sok más károkozó oldal megpróbálja felfújni az egészet, a nethuszár, a baloldali/ballib önámítók és a nethuszár hater-ek pedig ráharapnak. A gazdasági változások több év után jelentkeznek, példa erre az egykulcsos adó. Szlovákiában ugyanígy támadták sok éve, és utána meghozta gyümölcsét. Van átfutási ideje. Olyan ez, mintha hirtelen megengednénk a meleg vízcsapot, és csodálkozunk, hogy egy tizedmásodpercek után még mindig hideg víz jön. Ezt (pontosabban nem pont ezt, de a hasonlat jól illusztrálja) a tudomány a szabályozáselméletben "holtidőnek" hívja. Ezt mindig elhallgatják, amikor az egykulcsos adó "bukásáról" beszélnek, tehát csúsztatnak. Dehát legtöbbjük ballib pártkatona és bérblogger.
Viktor_Viccnélkül (törölt) 2011.10.04. 01:43:43
Viktor_Viccnélkül (törölt) 2011.10.04. 01:53:47
dobray · http://mandiner.blog.hu/ 2011.10.06. 16:10:55
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal